Budapešť


Nejen hlavní město plné historických památek, ale také město lázní je Budapešť. Ze země zde vyvěrá celkem 123 léčivých pramenů. Nejznámější z nich jsou Královské lázně - Király. Jsou vybudovány v tureckém stylu, pochází ze 16. století a nechal je postavit turecký paša Arslan. Dnešní návštěvníci lázní si mohou kromě termálního bazénu užít také vanové koupele, slané koupele, masáže a sauny.

Léčivé lázně Gellért jsou typické vápenitou, slabě kyselou, hydrogenuhličitanovou, radioaktivní vodou, obsahující velké množství minerálních látek. Je stejně vhodná pro koupele i pitné kúry nebo inhalace a je zvláště účinná v případě léčby revmatických a kloubových onemocnění, neuralgií, neuróz, dny, gynekologických potíží a poruch metabolismu.

Císařské lázně Császár disponují 12 termálními prameny, jejichž teplota se pohybuje od 15 do 63 °C. Radioaktivní, hydrogenuhličitanová voda je bohatá na síru, rozpuštěný vápník a hořčík.Koupele jsou velmi účinné na poruchy pohybového ústrojí, chronickou artritidu a pooperační stavy. Jako pitná kúra jsou vhodné k léčbě dásní a inhalace se indikují k léčbě dýchacího ústrojí.