Lázně


V karpatské kotlině, díky zvláštnímu geologickému charakteru, je velmi tenká zemská kůra, proto vody vystupují snadno na povrch. Po celém Maďarsku je více než tisíc pramenů, které lze využít v prevenci a terapii nejrůznějších druhů onemocnění a v následné rehabilitační fázi.

Za posledních 35 let bylo v Maďarsku otevřeno zhruba 125 nových lázeňských zařízení. Podnikání v oblasti lázeňství je v Maďarsku na velmi vysoké úrovni, momentálně je schopno poskytnout služby až pro 300 tisíc návštěvníků současně.

Termální vody nemají univerzální účinky, každá je něčím charakteristická a vhodná k léčbě konkrétní choroby. Využívají se při terapii nemocí pohybového ústrojí, gynekologických potíží, potíží zažívacího traktu, chronických kožních nemocí, kardiovaskulárních chorob, potíží dýchacích cest, neplodnosti, ledvinových chorob, nervového vyčerpání, atd. Přírodní léčebné kůry se v posledních letech staly výsadou nejen lékařské oblasti, ale také módní záležitostí. Lidé přijíždějí strávit příjemnou dovolenou v lázeňském hotelu spojenou s relaxačními kůrami.